BAYBURT POLİSEVİ

Bayburt Polisevi adresi: Bayburt ilinin, merkez ilçesinde bulunan Şeyh Hayran Mahallesi’ndeki Cumhuriyet Caddesi üzerinde lokalize olmuştur. Kapı numarası ise 18’dir.
Bayburt Polisevi iletişim numarası sabit hat; 0(458) 211 7185

BAYBURT POLİSEVİ FİYATLARI (2019)

2 veya daha fazla yataklı odada TEK YATAK fiyatı: Teşkilat Mensubu için 20 TL, Kamu Personeli için 25 TL, Onaylı Misafir için ise 40 TL’dir. Paylaşımlı oda niteliği taşıyan bu oda türünde, banyo ve tuvaletler dışarıda ortak olarak kullanılmaktadır..
Çift kişilik oda ( aile) fiyatı: Teşkilat mensubu için 60 TL, Kamu personeli için 60 TL, Onaylı misafir için ise 120 TL’dir
Suit oda ücretleri: Teşkilat Mensubu için 75 TL, Kamu personeli için 85 TL, Onaylı Misafir için 150 TL’dir.

BAYBURT POLİS EVİ 2015-2019 FİYAT KARŞILAŞTIRILMASI

Oda ve yatak ücretlerini karşılaştıracak olursak paylaşımlı oda için teşkilat mensubu kişiler için oda fiyatı 4 TL, kamu personeli için 8 TL, onaylı misafir için ise 12 TL artış göstermiştir.
Suit odalarda fiyat artışına baktığımızda ise teşkilat mensubu için 40 TL, kamu personeli için 40 TL, onaylı misafir için ise 90 TL’lik bir artış söz konusu olmaktadır.

Bayburt Polisevi 1989 yılından bu yana teşkilat mensuplarının, onların eş ve çocukları ile yakınlarının ve kamu personelinin istirahat ihtiyaçlarının karşılanması, konaklama ihtiyaçlarının giderilmesi, mesleki ilişkilerin geliştirilmesi maksadıyla hizmet vermektedir.
Şeyh Hayran Mahallesi’nde bulunan Bayburt Polisevi 5 katlı bir binadan oluşmaktadır. restoran, lokal ve otel bölümlerinden oluşan bir kompleks olarak faaliyet göstermekte olup maksimum 19 yatak kapasitesine sahiptir.
Aranılan rahatlık ve konfor için her türlü donanıma sahip olan polisevi, konum itibari ile de merkezi bir yerde bulunmaktadır.

BAYBURT POLİSEVİ HİZMETLERİ

Otel Hizmetleri
Restoran
Lokal
Açık Otopark

KİMLER KONAKLAMA İMKANINA SAHİPTİR?

Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal Tesisler Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin 30. maddesine göre, polisevlerinde konaklama hizmetinden yararlanabilenler şu şekilde belirtilmiştir:
Emniyet teşkilatı çalışanları( emekli, STK kartı, şehit veya gazi yakınları) ve anne, baba, eş ve çocukları
Kamu personelleri ve bunların anne, baba, eş ve çocukları
Emniyet personeli olan bir kişi tarafından referans olunarak onaylı misafir olmak icap etmektedir.

BAYBURT’UN COĞRAFYASI

Türkiye’nin Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Bayburt, doğuda Erzurum ile batıda ise Gümüşhane ile komşudur. Bayburt’un kuzeyinde Trabzon ve Rize illerimiz bulunurken güneyinde Erzincan ilimiz bulunmaktadır. Bayburt’un rakımı 1550 olmakla beraber yüzölçümü 3739 kilometrekaredir. Karadeniz Bölgesi’nde yer alması hasebiyle akarsuları ve yaylaları ile meşhur olan Bayburt, her yıl muhtelif su sporları müsabakaları ile turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Hususiyetle rafting parkurlarında gelişmiş olan Bayburt ilimiz,1998 yılında Rafting Şampiyonası’nın ev sahipliğini üstlenmiştir.

BAYBURT’TA GEZİLECEK YERLER

Bayburt Kalesi: Sarp kayaların üzerine kurulmuş olan kale, büyüleyici manzarası ile ziyaretçilerin içini ferahlatmaktadır. Bayburt Polisevi’nden ortalama 20 kilometrelik bir mesafe arasında olan kaleye ulaşım, yarım saat gibi kısa bir süre zarfında sağlanabilmektedir.
Aydıntepe Yer Altı Şehri: 1988 yılındaki bir inşaat çalışması esnasında rastlantı sonucu bulunan antik kent, tuhaf yerleşkesi ile turistlerin ilgisini çekmektedir. Yeryüzüne yeni çıkarılmış olan bu yapı, Bayburt’un Aydıntepe İlçesi’nde bulunmaktadır.
Helva Köyü Buz Mağarası: Bırakın Türkiye’yi dünyanın hiçbir yerinde eşi benzeri olmayan buz mağarası, buzdan oluşmuş enteresan sarkıtlardan ve dikitlerden oluşmaktadır. Mağara geniş bir giriş kapısına sahiptir. Mağaranın buzlarının erimediği kısımlar, halk tarafından halen et ve yiyeceklerin muhafazasının sağlandığı soğuk hava deposu maksadı ile kullanılmaktadır.