BİTLİS POLİSEVİ

Bitlis Polisevi adresi: Bitlis ilimizin Merkez ilçesindeki Atatürk Mahallesi’nin Feyzullah Ensari Caddesi üzerinde konumlanmıştır.
Bitlis Polisevi iletişim bilgileri sabit hat; 0(434) 226 5507
Bitlis Polisevi Tatvan Ek Hizmet Binası adresi: Bitlis ilimizin Tatvan İlçesi’ne bağlı olan Kale Mahallesi’nde yer almaktadır.
Bitlis Polisevi Tatvan Ek Hizmet Binası iletişim bilgileri sabit hat; 0(434) 226 8837
Bitlis Polisevi Tatvan Ek Hizmet Binası iletişim bilgileri sabit hat (2); 0(434) 825 1252

BİTLİS POLİSEVİ 2019 KONAKLAMA FİYAT LİSTESİ

2 veya daha fazla yataklı odada TEK YATAK fiyatı: Teşkilat Mensubu ilk gün 35 TL, iki veya daha fazlası 28 TL; Kamu Personeli ilk gün 35 TL, iki veya daha fazlası 28 TL’dir.
Tek yataklı odalarda olduğu gibi diğer oda tiplerinde de Teşkilat Mensubu ve Kamu Personeli için aynı fiyatlar geçerlidir.
Bitlis merkezde bulunan polisevinde 1 kral dairesi, 2 suit, 6 adet aile odası, 35 standart oda olmak üzere totalde 44 oda bulunmaktadır. Ancak her halükarda azami yatak kapasitesi 79’a kadar çıkmaktadır. Söz konusu otelde 7 gün 24 saat müşterilerin erişimine açık, ücretsiz kablosuz internet mevcuttur.
Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde bulunan polisevi ek hizmet binasında ise 1 kral dairesi, 2 suit, 10 adet aile odası, 25 adet standart oda olmak üzere yekûn olarak 38 oda bulunmaktadır. Bu hizmet binası, yatak kapasitesi olarak maksimum 65’ e kadar çıkmaktadır. Polisevinin ek binasında restoran, piknik alanı ve çocuk oyun parkı da bulunmaktadır.

BİTLİS POLİSEVİ RESTORANI- KAFETERYASI

Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ( tabldot usulü ile), akşam yemeği müşterinin isteğine göre tabldot veya alakart usulü menüler, Bitlis Polisevi’nde konaklayan misafirlerin hizmetine sunulmaktadır. Ayrıca gün içinde oturup bir şeyler yiyip içmek isteyen misafirler için hızlı atıştırmalıklar da gün boyunca tesisin kafeteryasında servis edilmektedir.

FİN HAMAMI-SAUNA- TÜRK HAMAMI

Fin hamamı, aşırı sıcak sudan çıktıktan hemen sonra aşırı soğuk suya girerek şoklama yapan ve vücut uyarıcı hususiyeti taşıyan bir hamam çeşididir. Fin hamamı Bitlis Polisevi’nde konaklayan misafirlerin hizmetine sunulmakta ile beraber sedir saunasından da teşkilat mensubu ve kamu personeli misafirler faydalanabilmektedir. Fin hamamında hizmet almayı her vücut kaldıramayacağı için misafirler dilerlerse Türk hamamında da hizmet alabilirler.

YÜZME HAVUZU- SPOR SALONU

Bitlis merkezde bulunan polisevinde konaklayan ve formundan taviz vermek istemeyen misafirler, diledikleri takdirde polisevinin spor salonunda egzersizler yapabilmektedirler. Ayrıca yüzme becerisine sahip olan misafirlerimiz, tesisin kapalı yüzme havuzundan diledikleri gibi faydalanabilirler.

BİTLİS’DE GEZİLECEK YERLER

Süphan Dağı: Dağcılık turizminde ehemmiyetli bir yere sahip olan Süphan Dağı, Bitlis’in merkezinden yaklaşık 150 kilometre uzaklıkta olmakla beraber 2 saat 30 dakikalık bir süre zarfında ulaşım sağlanabilmektedir. Ancak Süphan Dağı’ na tırmanma planı olan misafirlerimiz, Adilcevaz İlçe Jandarma Karakolu’ndan izin almak mecburiyetindedirler.
Nemrut Krater Gölü: Kırgızistan’da yer alan Issık Gölü’nden sonra dünyadaki en büyük krater gölü olma hususiyeti taşıyan Nemrut Krater Gölü, Bitlis’e 25 kilometre uzaklıkta iken Tatvan İlçesi’ne ise 15 kilometre uzaklıktadır. Gölü görmek isteyen turistler, genel itibariyle bisiklet veya şahsi aracı tercih etmektedirler. Göz alıcı güzelliği ve büyüleyici manzarası ile Nemrut Krater Gölü, otelde konaklayan misafirlere şiddetle tavsiye edilmektedir.
Bitlis Kalesi: Polisevimizde konaklayan misafirlerimize, ziyaret etmeleri kesinlikle tavsiye edilen mekânlardan biri olan kalenin inşaatı, M.Ö. 300’lü yıllara kadar uzanmaktadır. Merkezden yaklaşık 35 kilometre süren kaleye, 40 dakikada rahatlıkla ulaşım sağlanmaktadır.

BÜRYAN KEBABI

Tarih denilince akla Anadolu gelir. Engin dağlarının yanı sıra, tarihi birçok yapıtı da içinde barındıran Bitlis, damak tadı bakımından da birçok lezzeti bünyesinde barındırmaktadır. Bitlis mutfağının önde gelen lezzeti olan Büryan Kebabı’ nı yemeden şehirden ayırılmak istemeyeceksiniz. Zira Büryan Kebabı, üç metrelik tandırlara kancalar sarkıtılmak suretiyle, ağır ağır su buharında pişirilmekte ve damak tadına güvenenlerin vazgeçemeyeceği bir lezzet halini almaktadır.