ESKİŞEHİR POLİSEVİ

Eskişehir Polisevi adresi: Ankara- Bursa Çevre Yolu’nun Esentepe Mevkii’ndeki, Eskişehirspor’ un idmanlara çıktığı Vali Hanefi Demirkol Spor Tesisleri ile İtfaiye Müdürlüğü arasında, TUSAŞ’ın yanında lokalize olmuştur.
#Eskişehir Polisevi iletişim bilgileri sabit hat; 0(222) 321 2843

ESKİŞEHİR POLİSEVİ KONAKLAMA FİYATLARI

2 veya daha fazla yataklı odada TEK YATAK fiyatı: Teşkilat Mensubu 24 TL, Kamu Personeli 30 TL, Onaylı Misafir 48 TL, İPA Üyeleri ise 25 €’dur.
Çift kişilik yatak bulunan oda fiyatı: Teşkilat Mensubu 48 TL, Kamu Personeli 60 TL, Onaylı Misafir 96 TL, İPA Üyeleri ise 40 €’dur.
Suit oda( yatak odası, salon ve diğer aile bireylerinin kalabileceği oda) fiyatı: Teşkilat Mensubu 60 TL, Kamu Personeli 80 TL, Onaylı Misafir 120 TL, İPA Üyeleri 60 €’dur.
Eskişehir’in Tepebaşı İlçesi’ de bulunan misafirhane fiyatı: Teşkilat Mensubu 60 TL, Kamu Personeli 80 TL, Onaylı Misafir 120 TL ve İPA Üyeleri 60 €’dur.

ESKİŞEHİR POLİSEVİ İMKÂNLARI

Konaklama Hizmeti: Polisevinin otel kısmında 4 suit oda, 5 adet çift yataklı oda, 25 adet çift kişilik yatak bulunan oda ve 9 adet de üç kişilik yatak bulunan oda olmak üzere toplamda 43 oda bulunmaktadır. Otelin maksimum yatak kapasitesi ise 86 yatağa kadar çıkmaktadır. Otelin bütün odalarında 7 gün 24 saat sıcak su bulunmasının yanı sıra televizyon ve misafirlerin yiyecek içeceklerini muhafaza edebilecekleri küçük bir buzdolabı( mini bar) bulunmaktadır.

Ayrıca misafirler için kablosuz internet erişim imkânı da bulunmaktadır.
Restoran: Polisevinin restoranında sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve akşam yemeği mevcut olmasının yanı sıra Ramazan Ayı’nda her gün iştah kabartıcı farklı yemek menüleri misafirlere sunulmaktadır.

 

Düğün Salonu:

Misafirler düğün, sünnet, nişan gibi eğlence odaklı cemiyetlerini, Eskişehir Polisevi’ nin bahçesinde bulunan ve azami kapasitesi 250 kişi olan çok amaçlı salonda icra edebilmelerine imkân tanınmaktadır.
Çamaşırhane: Misafirlerin belli fiyat karşılığında kıyafetlerini yıkaması ve ütülemesi için tesiste çamaşırhane hizmeti sunulmaktadır. Çamaşırhane her gün 08.00’da açılıp 17.00’ da kapanmaktadır.
Bilgisayar Odası: Tesiste kablosuz internet erişimi olmasına ilâveten misafirler muhtelif işlerini yapabilsinler diye polisevinin ikinci katında 4 adet bilgisayar bulunmaktadır.
Çocuk Parkı: Tesisin bahçesinde hususiyetle çocuklu misafirlerin hizmetine sunulmuş olan bir çocuk parkı mevcuttur.

ESKİŞEHİR POLİSEVİNE ULAŞIM NASIL SAĞLANIR?

Eskişehir’in Tepebaşı ilçesi’ nde yer alan polisevine ekonomik olarak iki türlü ulaşım sağlanması mümkündür:
61 Evler, Atatürk Bulvarı, Odunpazarı, Yunus Emre Caddesi, Muttalıp Caddesi güzergâhındaki 4 numaralı halk otobüsleri ile kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.
İkinci bir alternatif ise Köprübaşı mevkiindeki Yıldız Durağı’ndan Muttalıp Caddesi, Derman Caddesi güzergâhında seyreden 4 numaralı minibüsler ile ulaşımın sağlanmasıdır.

ESKİŞEHİR’DE GEZİLECEK YERLER

Sazova Parkı: Eskişehir Polisevi ile aynı ilçede yer alan ve yerli turistlerin en çok ilgisini çeken mekânlardan biri olan Sazova Parkı 400,000 metrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Sazova Parkı ile Eskişehir Polisevi arasındaki mesafe 11 kilometrekare olmakla beraber şahsi araç ile 10 dakikalık kısa bir süre zarfında parka ulaşım sağlanabilmektedir.
Odunpazarı Evleri: Eskişehir’in ilk yerleşim yerlerinden bir olan Odunpazarı’ndaki bu göz alıcı ve buram buram Osmanlı Tarihi kokan evler, Eskişehir’de yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen mekândır.

 

UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne alınan bu evler, ahşap çatılarıyla Karabük’ün Safranbolu Evleri ile benzer nitelikler taşımaktadır. Eskişehir Polisevi’ nden 25 kilometre uzaklıkta olan bu rengârenk evler, Polisevi’ ne ortalama olarak 25 dakikalık bir mesafededir.
Porsuk Çayı: Sakarya Nehri’nin en uzun kolu olma hususiyeti taşımaktadır. Yeşilliklerin içinde yer alan Porsuk Çayı, kalabalık bir ziyaretçi kitlesine sahiptir. Polisevi’ nden 5 kilometrelik bir uzaklıkta olan çaya, yayan olarak 25-30 dakikalık bir sürede ulaşılmaktadır.