GİRESUN POLİSEVİ

Giresun Polisevi adresi: Giresun İli’nin Merkez İlçe’sindeki Teyyaredüzü Mahallesi’nde bulunan Atatürk Bulvarı üzerinde konumlanmıştır. Polisevi’nin kapı numarası 46’dır.
#Giresun Polisevi iletişim bilgileri sabit hat numarası; 0(454 215 0219
#Giresun Polisevi iletişim bilgileri cep telefonu numarası; 0505 318 28 12

GİRESUN POLİSEVİ KONAKLAMA FİYAT LİSTESİ

2 veya daha fazla yataklı odada TEK YATAK fiyatı: Teşkilat Mensubu için 24 TL, Kamu Personeli için 30 TL, Onaylı Misafir ve İPA Üyeleri için 48 TL’dir.
Çift kişilik yatak ve bir kişilik yatak bulunan oda( aile odası) fiyatı: Teşkilat Mensubu için 60 TL, Kamu Personeli için 75 TL, Onaylı Misafir ve İPA Üyeleri için ise 120 TL’dir.
Suit Oda( Çift kişilik yatak ve salon bulunan oda) fiyatı: Teşkilat Mensubu için 72 TL, Kamu Personeli için 90 TL, Onaylı Misafir ve İPA Üyeleri için ise 144 TL’dir.
İlave yatak istenmesi durumunda her yatak için; Teşkilat Mensubu müşterilerden 11 Lira 50 Kuruş, Kamu Personeli müşterilerinden 14 Lira 50 Kuruş ve Onaylı Misafir ile İPA Üyesi müşterilerden ise 22 Lira 50 Kuruş tahsil edilmektedir.
Mühim Hatırlatma: Giresun Polisevi konaklama fiyatları, yaz-kış farklılık gösterebilmektedir. Bu sebepten ötürü otele gitmeden önce, tesisin sabit hat iletişim numarası üzerinden fiyat bilgisinin mutlaka teyit edilmesi müşterilerin lehine olacaktır.

GİRESUN POLİSEVİ RESTORANI

Söz konusu tesis restoranında, Giresun’un yerel lezzetlerinin yanı sıra muhtelif yemek menüleri de Giresun Polisevi’nde konaklayan müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. Otelin restoranında sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği müşterilerin damak tadına hitap edecek lezzette servis edilmektedir.

FINDIK İHRACATÇISI: GİRESUN

Dünya fındık ihtiyacının yüzde yetmişi Türkiye tarafından karşılanmaktadır. Peki bu fındık Türkiye’nin neresinde üretilmektedir? Bilindiği üzere Karadeniz’in en batısındaki Artvin İli’nden en batısındaki Sakarya’ya hatta Marmara Bölgesi’nde yer alan Kocaeli’ye kadar uzanan coğrafyada fındık üreticiliği yapılmaktadır. Fındık ağacı bol yağış alan bölgelerde yetişmesi hasebiyle üretimin lokomotifini Giresun ile Ordu çekmektedir. Doğu Anadolu’ ya tayini çıkan memurların veya herhangi bir sebeple doğuya gelen ziyaretçilerin, tercih ettiği güzergâhlardan biri de Giresun güzergâhıdır ki ziyaretçiler, Giresun’ nun fındık bahçelerini görmeden şehirden transit olarak bile geçmek istememektedirler.

GİRESUN’DA GEZİLECEK YERLER

Giresun Adası: Yeşil ile mavinin buluştuğu yer olarak da bilinen Giresun’da ziyaret gezilip görülmesi tavsiye edilen ilk doğal güzelliklerin başında gelmektedir. Giresun’un doğal güzellikleri şehrin tamamına yayılmış olsa da bu Ada il merkezine sadece 2 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır. Giresun Adası’na ulaşım kıyı şeridinden ortalama olarak yarım saat sürmektedir. Ulaşım aracı olarak, yaz aylarında her gün kiralanabilen şahsi tekneler kıyı şeridinde mevcuttur. Adanın çevresi, her sene mayıs ayında düzenlenen Uluslararası Aksu Festivali’ne iştirak eden yerli ve yabancı turistler tarafından kayıklarla ziyaret edilir.
Giresun Kalesi: Kalenin inşaatı ile alakalı kati surette herhangi bir tarih belli olmamakla beraber MÖ 2. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilmektedir. Şehrin merkezinde yer alan kale, şehre büyüleyici bir ihtişam katmakla kalmayıp ziyaretçilerine mas mavi bir manzara sunmaktadır. Giresun Polisevi’nden çok kolay bir ulaşım sağlanan kale, şehrin bütün manzarasına hâkim bir yere inşa edilmiştir.

Giresun Müzesi:

Müze gezmek kimisine göre sabır ister kimisine göre ise seyahat planı listelerinin vazgeçilmezidir. Giresun Arkeoloji Müzesi her ne olursa olsun, yerli ve yabancı turistlerin ziyaret etmeden şehirden ayrılmak istemediği bir mekândır.
Kümbet Yaylası- Kulakkaya Yaylası: Karadeniz denilince akla ilk önce yaylalar gelir. Kümbet Yaylası ve Kulakkaya Yaylası, bulutlar ile yeşilin kucaklaştığı yaylalardır ki dinginlik bu yaylaların kod adı niteliğindedir. Merkeze uzak olan yaylalara gitmek için eksiksiz bir seyahat planı yapılması tavsiye edilse de yayla halkı, ziyaretçilere Anadolu’nun misafirperverliğini iliklerine kadar hissettirmektedir.