HAKKARİ POLİSEVİ

Hakkâri Polisevi adresi: Hakkâri İli’nin Merkez İlçesi’ne bağlı bulunan Bulak Mahahllesi’ndeki Fidan Hanım Caddesi üzerinde yer almaktadır. Polisevinin kapı numarası 6’dır.
#Hakkâri Polisevi iletişim bilgileri sabit hat telefon numarası; 0(438) 211 4339
#Hakkâri Polisevi iletişim bilgileri sabit hat telefon numarası(2); 0(438) 211 6548

HAKKÂRİ POLİSEVİ KONAKLAMA FİYAT LİSTESİ

2 veya daha fazla kişilik odada TEK YATAK fiyatı: Teşkilat Mensubu için 15 TL, Kamu Personeli için 15 TL, Onaylı Misafir ve İPA Üyeleri için 30 TL’dir.
Çift kişilik yatak bulunan oda fiyatı: Teşkilat Mensubu için 30 TL, Kamu Personeli için 30 TL, Onaylı Misafir ve İPA Üyeleri için ise 45 TL’dir.
Suit oda( yatak odası, salon ve diğer aile fertlerinin yatabileceği oda) fiyatı: Teşkilat Mensubu için 50 TL, Kamu Personeli için 50 TL, Onaylı Misafir ve İPA Üyeleri için ise 100 TL’dir.

HAKKÂRİ POLİSEVİ’NDE KONAKLAYAN MİSAFİRLERE SUNULAN İMKÂNLAR

Konaklama Hizmeti
Lokal-Oyun Salonu
Restoran
Terzi
Erkek kuaförü

Hakkâri Polisevi Konaklama Hizmeti: Hakkâri Polisevi’ nin otel kısmında, misafirlere güvenlik ve konforun temin edilmesi için güler yüzlü Anadolu insanımız ile hizmet etmektedir.
Hakkâri Polisevi Lokal-Oyun Salonu: Tesisin otel kısmında, misafirlerin diledikleri zaman hoşça vakit geçirmelerini temin etmek ve can sıkıntılarını gidermek için, Hakkâri Polisevi oyun salonunda, bütün imkânlar seferber edilmektedir.
Hakkâri Polisevi Restoranı: Otelin restoranında, Türkiye’nin her yerinden gelen teşkilat mensubu ve kamu personeli için sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve akşam yemeği alakart usulüyle verilmektedir.
Hakkâri Polisevi Terzisi: Yılların kendisini bir türlü eskitemediği polisevinin terzisi, otelde konaklayan misafirlerin küçük tamirat ve eski kıyafetlerin yaması gibi her çeşit dikiş işlemi sunmakla kalmayıp terzide gömlek ve pantolon satışı da yapılmaktadır.
Hakkâri Polisevi Erkek Kuaförü: Otelde konaklayan misafirler sırf tıraş olmak için çarşıya inmek mecburiyetinde kalmasınlar diye polisevinin berberi, muhtelif saç tasarımlarının yanı sıra sakal tıraşı da yapmaktadır.

TÜRKİYE’NİN MUHTELİF İLLERİNDEN HAKKÂRİ’YE NASIL GİDİLİR?

Hakkâri ilimize Türkiye’nin bütün illerinden karayolu ulaşımı ile seyahat imkânı mümkündür. Var Erciş Sema, Best Van Turizm gibi otobüs firmaları Hakkâri’ye haftanın her günü sefer düzenlemektedirler. İstanbul ile Hakkâri arası ortalama olarak 1800 kilometre olmakla beraber seyahat süresi hemen hemen 1 gün sürmektedir.
Bu kadar uzun yolu, zorlu karayolu ulaşımı ile çekmek istemeyen misafirler, diledikleri takdirde Hakkâri’de bulunan Selahaddin Eyyubi Havalimanı’na, Türkiye’nin havalimanı bulunan illerinden zahmetsiz bir surette ulaşım sağlayabilmektedirler. Uçak ile İstanbul- Hakkâri arası, ortalama olarak 2 saat sürmektedir. Türkiye’nin bazı havalimanlarından Van Ferit Havalimanı’ na sefer düzenleyen uçaklar ile de ulaşım sağlanması mümkündür. Ancak Van Ferit Havalimanı’ndan çıktıktan sonra Van’ın Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne gidilmesi ve oradan da tekrar karayolu ulaşımı ile Hakkâri’ye seyahat edilmesi iktiza etmektedir.
Turistlerin bilhassa yerli turistlerin en çok seyahat etmek istediği ulaşım yolu, demiryolu ulaşımıdır ki Doğu Ekspresi ile Van’a ulaşım sağlandıktan sonra tekrardan Van Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüs ile Hakkâri’ye gelinmesi mümkündür.

HAKKÂRİ’DE GEZİLECEK YERLER

Cennet Cehennem Vadisi: Hakkâri’nin merkezinden ortalama olarak 45 kilometrelik bir uzaklıkta olan vadi, Cilo Dağı’nın eteklerinde yer almaktadır. Yerli ve yabancı turistler, vadiye umumi olarak çadırları ile geldikleri için vadide kamp yapmak, Hakkâri’de yapılması icap eden ilk şeylerden biri. Ancak vadide yaz ve kış bir arada yaşandığı için kamp yapmak maksadı ile teçhizatlar donanmadan vadiye inilmemesi şiddetle tavsiye edilmektedir.
Merga Bütün Kayak Merkezi: Kar denilince akla elbette ilk önce Doğu gelir. İl merkezine 12 kilometrelik kısa bir mesafede bulunan kayak merkezi, kış sporları tutkunları için geniş ve harika imkânlar sunmaktadır.
Durankaya Yaylası: Yaylaları meşhurdur güzel Anadolu’nun. Öyle olmasaydı bunca hayvancılık nasıl gelişecekti. Durankaya Yaylası, şehir merkezine ortalama 20 kilometrelik bir mesafededir. Doğu’nun güzel insanı ile tanışmanın en güzel fırsatı bu yaylaya gitmektir.