HATAY POLİSEVİ

Hatay Polisevi adresi: Hatay İli’nin Antakya İlçesi’nde bulunan Odabaşı Mahallesi’deki Atatürk Caddesi üzerinde, Şoförler Cemiyeti karşısında yer almaktadır.
#Hatay Polisevi iletişim bilgileri sabit hat; +90 (326) 221 0978
#Hatay Polisevi iletişim bilgileri cep telefonu numarası; +90 505 318 31 15

HATAY POLİSEVİ 2019 KONAKLAMA FİYATLARI

2 veya daha fazla yataklı odada TEK YATAK fiyatı: Teşkilat Mensubu için 30 TL, Kamu Personeli için 30 TL, Onaylı Misafir ve İPA Üyeleri için 60 TL’dir.
Aile odası fiyatı: Teşkilat Mensubu için 45 TL, Kamu Personeli için 45 TL, Onaylı Misafir ve İPA Üyeleri için ise 90 TL’dir
Suit oda( bir adet çift kişilik yatak ve oturma salonu bulunan oda) fiyatı: Teşkilat Mensubu için 102 TL, Kamu Personeli için 102 TL, Onaylı Misafir ve İPA Üyeleri için 204 TL’dir.

HATAY POLİSEVİ KONAKLAM İMKANLARI

Hatay Polisevi’nin otel kısmında, 4 adet suit oda, 3 adet çift kişilik oda, 6 adet tek kişilik oda ve 7 adet paylaşımlı oda bulunmak üzere toplamda 20 oda bulunmaktadır. Polisevinin yatak kapasitesi ise 40 yatağa kadar çıkabilmektedir.
Oteldeki odaların hepsinde klima, televizyon, banyo, tuvalet ve misafirlerin yiyecek ve içeceklerini muhafaza edebilecekleri küçük buz dolabı (mini bar) mevcuttur. Misafirlerin dinlenebilmesi ve diğer misafirler ile hoşça vakit geçirebilmeleri için otelde lokal mevcuttur.
Hatay Polisevi Restoranı
Tesisin restoran kısmında, misafirlerin damak tadına uygun olarak güler yüzle otel personeli tarafından sunulan yemek çeşitleri bulunmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği verilmektedir. Yemekler alakart usulü ile verilmektedir.
Spor salonu
“Hatay’a da gitsem Fizan’a da gitsem formumu korurum” diyen müşterilerin muhtelif egzersizler yapabilecekleri spor salonu mevcuttur.
Sauna
Misafirler spor salonundan çıktıktan sonra üzerlerindeki yorgunluğu ve stresi atması için otelde kan dolaşımına çok iyi gelecek sauna mevcuttur.
Buhar Odası
Terlemek ve nefesini açmak isteyen misafirlere tahsis edilmiş olan buhar odası, otelde konaklayan misafirlerin hizmetini sunulmaktadır.

HATAY’DA GEZİLECEK YERLER

Titus Tüneli: Tamamen tabiat harikası olan Titus Tüneli, Hatay’da gezilecek en güzel mekanlardan biri. 1380 metre uzunluğu bulunan tünel Samandağı’na 5 kilometrelik bir uzaklıktadır.
Beşikli Mağara: Titus Tüneli’ne gelmişken bu enteresan mağarayı gezmekten kendilerini alamayan ziyaretçiler, yapının girişinde bulunan tuhaf kolonları gördüklerinde çok şaşırmaktadırlar.
Payas Kalesi: Hatay merkeze 70 kilometrelik bir uzaklıkta bulunan kale, Hatay’ın Payas İlçesi’nde yer almaktadır. Söz konusu kale, Osmanlı zamanında denize yakın olması hasebiyle lojistik merkezi olarak kullanılmaktaydı.
Reyhanlı Hamamat Kaplıcaları: Merkeze olan uzaklığı yaklaşık 40 kilometre olan kaplıcalar, Hatay’ın Kumlu İlçesi’nde yer almaktadır.

HATAY MUTFAĞI

Kaytaz Böreği: Küçük kurabiyeler şeklinde olan ve içinde lahmacun gibi et bulunduran börek, Hatay’ın lezzetleri arasında ilk sıralarda yerini almaktadır.
Humus Paçası: Çorba ile sulu yemek arasında kararsız kalıp ikisinden de vazgeçenlerin ağzını sulandıran bu lezzet, Hatay’ın sadece İskenderun İlçesi’nde bulunmaktadır. Humusun tereyağı ile eritilmesi sonucu ekmeklerin üzerine boca edilerek pişirilmektedir.
Belen Tava: Et kavurması ile Hatay’a has baharatlar ve soslar ile pişirilen bu lezzet, Hatay’ın Belen İlçesi’ne aittir.
Tepsi Kebabı: Bu kebabı yemeye bir kaşık yetmeyecek. Büyük odun fırınlarında pişirilen bu yemek, hemen hemen Hatay’ın her yerinde kolayca bulunabilir.
Hatay Künefesi: Starlar sahneye en son çıkarmış. Biz de Hatay’ın efsanesi, Türkiye’nin yıldızı Hatay Künefe’ sini listenin sonuna ekledik. Kaymağın ve peynirin kadayıfın ortasında eridiği bu efsanevi lezzet, Hatay gelip Hatay Künefesi yemeden giden misafirlere kendilerini zarara uğramış hissettiriyor.