RİZE POLİS EVİ

#Rize Polis Evi Adres Bilgisi: Fener Mahallesi’nde Deniz Sahil Kenarı üzerinde bulunmaktadır.
#Rize Polis Evi İletişim Bilgileri Cep Telefonu Numarası: –
#Rize Polis Evi İletişim Bilgileri Sabit Hat Telefon Numarası: 0 464 223 79 30
#Rize Polis Evi Bulunduğu İlçe: Merkez
#Rize Polis Evi Web Sitesi Adresi: www.rize.pol.tr

RİZE POLİS EVİ FİYATLARI

İçerisinde 2 Yahut Daha Fazla Yatak Bulunduran Odada Tek Yatak: Teşkilatta çalışmakta olan misafirler: 20,00 TL Kamuda çalışmakta olan misafirler: 25,00 TL Referansla gelmiş olan misafirler: 40,00 TL Yabancı (İPA) misafirler: 25 €
İçinde Tek Kişilik Yatak Bulunduran Oda: Teşkilatta çalışmakta olan misafirler:30,00 TL Kamuda çalışmakta olan misafirler: 40,00 TL Referansla gelmiş olan misafirler: 60,00 TL Yabancı (İPA) misafirler: 35 €
İçinde Çift Kişilik Yatak Bulunduran Oda : Teşkilatta çalışmakta olan misafirler:40,00 TL Kamuda çalışmakta olan misafirler: 50,00 TL Referansla gelmiş olan misafirler: 80,00 TL Yabancı (İPA) misafirler: 40 €
Suit Şeklinde Düzenlenmiş Olan Oda: Teşkilatta çalışmakta olan misafirler:60,00 TL Kamuda çalışmakta olan misafirler: 80,00 TL Referansla gelmiş olan misafirler: 120,00 TL Yabancı (İPA) misafirler: 60 €

RİZE POLİS EVİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

#Rize Polis Evi Fener Mahallesi Deniz Sahil Kenarında bulunan sosyal bir tesistir. Bu tesis Rize’nin dokusuna uygun bir şekilde inşa edilmiştir. Polis evi personellerinin ve vatandaşların zamanlarını sosyal aktivitelerle geçirebileceği güzel bir mekan olarak hizmet vermektedir.
#Rize Polis Evi hem restoran olarak kullanılır hem de yaz mevsiminde denize girilerek plajından da yararlanılabilir.
#Rize Polis Evi hizmetlerinden bir tanesi de düğün, nişan, toplu davetiye gibi organizasyonlar için de kullanılabilmesidir. Rize Polis Evi tesisinde belli günlerde canlı müzik yayını da yapılmaktadır.
#Rize Polis Evinde konaklama hizmeti yoktur.
#İnşaatı tamamlanan yeni Rize Polisevi henüz resmi açılışı yapılmadığından yeni binasında hizmet verememektedir. Rize Polis evi toplam 6 kattan oluşmakta ve otel bölümü 5 yıldızlı konsepttetir. 150 yatak kapasitesine sahip olup otel dışında çok sayıda bölümüyle de hizmet verecektir.
Diğer hizmetleriyle aktifliği devam eden Rize Polis Evi Sosyal Tesisleri denize sıfır konumda bulunmakta olup konaklama hizmeti vermemektedir. İletişim bilgilerini kullanarak Rize Polis evi Sosyal Tesisleri’ne ulaşabilir ve yemek, düğün, nişan, kına, toplu yemek ve benzeri organizasyonlar için rezervasyon yapabilirsiniz.

Tesis Özellikleri

Yatak Sayısı: 150
Restoran 
Lokal 
Konaklama ×
Salon
Otopark 
Wi-fi 
Bahçe 
Oda Özellikleri
TV 
Klima 
Minibar 
7/24 Sıcak Su 

RİZE ŞEHRİNİN TANITIMI

Hakkında Bilgi
Rize Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bulunmakta olup bölgenin karakteristik özelliklerini fazlasıyla gösteren bir şehirdir. Coğrafi yapısıyla olduğu gibi kültürel yapısı ile de Anadolu’nun diğer bölgelerinden ayrılır. Aynı zamanda bünyesinde bulundurduğu dik yamaçlı vadileri, dağları, buzul gölleri, yemyeşil yaylaları, tarihi kemer köprüleri ve kaleleri, coşkun bir şekilde akan dereleri ile çok özel bir turizm beldesidir.

COĞRAFYA
Rize, engebeli bir arazi yapısına sahiptir. İlin bitki örtüsünü Sarp ve engebeli arazi yapısının ve iklimin de etkisiyle ormanlar oluşturmaktadır.
Rize, yağışlı bir iklime sahiptir ve çok sayıdaki yer altı su kaynaklarını bünyesinde bulundurur. Türkiye’de akarsu yoğunluğu en fazla olan illerden biridir.
TARİHÇE Rize isminin, M.Ö. 7. yüzyılda bu alanda bol pirinç yetiştirilmesinden ötürü kent yakınlarından geçenler tarafından çaya verilen “Rhizios” veya sonraki dönemlerde verilen “Rhizaion”dan geldiği söylenmektedir.
İLÇELER: Ardeşen, Çamlıhemşin, Çayeli, Derepazarı, Fındıklı, Güneysu, Hemşin, İkizdere, İyidere, Kalkandere ve Pazar Rize’nin ilçeleridir.