UŞAK POLİSEVİ

#Uşak Polis Evi Adres Bilgisi: Elmalıdere Mahallesi’nde Çamlı Sokak’ta bulunmaktadır.
#Uşak Polis Evi Bulunduğu İlçe: Merkez
#Uşak Polis Evi İletişim Bilgileri Cep Telefonu Numarası: –
#Uşak Polis Evi İletişim Bilgileri Sabit Hat Numarası: 0 276 224 66 57 / 0 276 223 54 80 Dahili:6766 – 6765
#Uşak Polis Evi İletişim Bilgileri Fax Numarası: –

#Uşak Polis Evi’nin bulunduğu Hasbahçe tesisi; Merkez’de Elmalıdere Mahallesi Çamlık Mevkiinde bulunmaktadır. Toplam 782 ada, 35 parselde kayıtlı olan 7.080,00 m² yüzölçümlü arsada, hem personelin moral ve motivasyonunu artırmak hem de halk için de açık olacak olan, çay bahçesi, restoran, mutfak, düğün salonu ve oyun bahçesinden oluşan bir sosyal tesis yapılmıştır.
Hasbahçe Tesisinde cumartesi – pazar günleri sabah 10:00 – 12:30 saatleri arasında, bahçede ve kapalı restoran bölümlerinde 60 çeşit kahvaltılık açık büfe olarak servis edilmektedir. Restoranda 5 yaş altı ücretsiz olmakla birlikte yetişkin ve çocuk için fiyat 15 TL’dir.
#Uşak Hasbahçe Polis Evi dinlenme tesisinde Lig TV yayını yoktur.
#Uşak Polis Evi’nde düğün, sünnet merasimleri için salon ve bahçe misafirlerin hizmetindedir. Kontenjanlar sınırlı sayıda olmakla birlikte öncesinde rezervasyon gerektirmektedir.
Uşak Hasbahçe Polis Evi Tanıtımı
#Sadece emniyet mensuplarına değil emniyet mensuplarının yanı sıra halkın hizmetine de açık olan Uşak Polis evi sosyal tesisleri Çamlık mevkiinde geniş ve büyük bir arsada yer almaktadır.
#Hasbahçe Polis Evi personelin ve halkın moralini ve motivasyonunu artırmak amacıyla hizmet vermekte olan çay bahçesi, mutfak, düğün salonu, restoran ve oyun bahçesinden oluşmaktadır.
#Tesiste konaklama hizmeti bulunmamaktadır.

Tesis Özellikleri Nelerdir ?

Restoran 
Lokal 
Konaklama ×
Salon 
Otopark 
Bahçe 

Uşak Hakkında Genel Bilgiler

Uşak ili Ege Bölgesi’nde bulunmaktadır. Batı ve Orta Anadolu’yu birbirine bağlama özelliği taşıyan Uşak, İç Ege bölümünde yer alır. Civar şehirlere olan uzaklıkları şu şekildedir: İzmir iline 211 km uzaklıkta, Ankara iline 368 km uzaklıkta ve İstanbul iline 499 km uzaklıktadır. 2010 yılı verilerine göre Merkez ilçesinin nüfusu 180.414 olarak tespit edilmiştir. Yine 2010 TUIK verilerine göre Uşak ilinde merkez ilçe dahil olmak üzere toplam 6 tane ilçe, 18 tane belde ve 244 tane köy vardır.

Uşak Adının Nereden Almıştır?

Uşak yöresi tarihinin bilinen dönemlerinden beridir bir yerleşim yeri olma özelliğini taşır. Uşak kelimesi; Çağatay Türkçe’sinde “Oğul,Torun” , Arapça’da “Aşıklar” ,halk dilinde ise “Esir,Köle” olarak üç ayrı anlama gelmektedir. Bir yer adı olarak ise Uşak, ne Anadolu’da Türklerden önce yaşayanların verdiği bir adın bugünkü karşılığı,ne de Türkçe bir kelimedir. Uşak adının birden çok anlama gelse de bir yerleşim bölgesine bu ismin verilmesi ile bu anlamlar arasında bağlantı kurmak biraz zorcadır. Bu şehrin bilinen ilk ve en eski adı Temenothytia’dır. Bir rivayete göre kent bu adı Heraklilerden olan Aristomakhos’un oğlu Temenos’tan almıştır. Başka bir rivayete göre ise şehrin güneyinde Mende Köyü denilen bir köy varmış. Bu köy büyük bir kasabadır ve adı Menos’tur. Oğuz Türkmenleri buralara inince Menos’u istila etmişler ve adını kendilerine daha kolay gelen “Mende” diye değiştirmişlerdir. O zaman Uşak’ın olduğu yer boştur ve aynı zamanda da Mende beyinin mandırasıdır. Mende Beyi mandıraya oğullarını oturtmuştur. Bey mandıraya her gidişinde oğullarını görmek isteyerek onlara “Ben Uşak’a gidiyorum” haberini bırakır. Bu deyim bolca tekrarlanınca, bir semt ismi olarak buralara kalır.